Haber

Bitlis’te kayak sezonu geç başladı

BİTLİS’te bir haftalık kar yağışının ardından kayak merkezlerinde sezon başladı. gençlik ve Sporİl Müdürü Bilal Elkatmış, geç kar yağışının ardından tesisleri açtıklarını belirterek, tüm kayak severleri kente davet ettiklerini söyledi.

Ocak ayı sonuna kadar yağış almayan ve kışı kurak geçen Bitlis’te son bir haftada 1 metrenin üzerinde kar yağdı. Özellikle kayak tutkunlarının merakla beklediği kar yağışı ile birlikte şehrin kayak merkezlerinde sezon açıldı. Hafta sonunu değerlendirenler aileleriyle birlikte kayak merkezlerine akın etti. Elaman Inn Kayak Merkezi’ne gelenler hem karın hem de kayak yapmanın keyfini çıkardı. 10:00 ile 16:00 saatleri arasında açık tutulan tesisler, hava şartlarına bağlı olarak geceleri de açılıyor.

Geç saatlerde yağan karın ardından tesisleri hazırlayarak vatandaşların hizmetine açtıklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Bilal Elkatmış, “Geçen hafta yağan kar sonrası pistlerimizi açtık. Pistlerimizi hazırladık. yaklaşık bir haftadır yağan karı kar paletli aracımızla ezerek yapıyoruz.Yoğun talep var.Mekan Üçyol da olduğu için ulaşım da rahat.Şu anda gençler kızak ve kayak yapıyor.Sporcularımız antrenmanlarını yapıyor.Kar oranına göre bu yaklaşık 1 ay sürecek.Aynı zamanda merkezde Erhan-Onur Güler Kayak Merkezimizi de hizmete açtık.Orada da yoğunluk devam ediyor.Tüm kayak severleri ve kış sporlarını davet ediyorum. Aşıklar burada” dedi.

Kayak merkezi tatilcilerinden Ecevit Sulukaya, “Türkiye’de olduğu gibi Bitlis’te de kar geç yağdı. Kayak sezonu da geç başladı. Dönem sonuna doğru kar yağdı. Şimdi gençler, çocuklar, öğrenciler herkes burada. Burada kayak yapmak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu