Haber

CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın, partisinin Balıkesir il başkanlığında konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “CHP olarak acımızı dindirmek, yaralarımızı sarmak için elimizden gelen bütün imkanları kullandık, kullanıyoruz.” söz konusu.

Partisinin il başkanlığında gazetecilere açıklamalarda bulunan Akın, Balıkesir’in deprem riski taşıyan illerden biri olduğunu söyledi.

Depremle ilgili raporların dikkate alınmadığını öne süren Akın, milletvekili olduğu dönemde hep depreme dikkat çektiğini söyledi.

Balıkesir’de karada bulunan 20 diri fayın deprem üretebileceğini kaydeden Akın, bilim adamlarının şu ifadelerden bahsettiğini söyledi:

“CHP olarak acımızı dindirmek, yaralarımızı sarmak için elimizden gelen her yolu kullandık, kullanıyoruz. Tüm engellemelere rağmen belediyelerimiz deprem bölgesinde özveriyle çalışıyor, üzerine düşeni yapıyor. Balıkesir ilimiz Cumhurbaşkanlığı sarsıntı acil müdahale komitesini de kurdu.Uzmanlarla beyin sarsıntısına hazır olup afet riskini azaltmanın tam ortasındayız.Çok kısa bir süre sonra Millet İttifakı iktidara geldi.Bu millete 20 yıl kaybettirdiler. , ama bir dakika bile kaybedecek vaktimiz yok. Onun için çalışıyoruz, hazırlanıyoruz ve inanın milletimizin iktidara hazır olduğumuzu bilmesi gerekiyor.”

CHP olarak sorumluluklarının bilincinde olduklarını belirten Akın, sarsıntılara sürekli hazırlıklı olmak gerektiğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu