Haber

Alageyiklerde tüm zamanların en yüksek buzağı sayısına ulaşıldı

Alageyiklerde tüm zamanların en yüksek buzağı sayısına ulaşıldı

Antalya Alageyik Yetiştirme Merkezi’ndeki yavru sayısı bu yıl geçen yılı geride bırakarak 41’e ulaştı.

41 yavru dünyaya geldi ve bölgedeki Alageyik sayısı 203’e yükseldi.

ANTALYA – Alageyiğin Türkiye’deki tek doğal ve genetiği bozulmamış yaşam alanı olan Antalya Düzlerçamı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda bulunan Alageyik Yetiştirme Merkezi, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı, bu yıl kalan yavru sayısı geçen yılı geride bırakarak 41′ e ulaştı.

Geçen yıl 34 yavrunun dünyaya geldiği bölgede bu yılki sağlıklı doğumlarla 41 yavru dünyaya geldi ve bölgedeki Alageyik sayısı 203’e çıktı. Tıbbın korunması ve korunması amacıyla yetişkin dişi ve ergin dişi ve geyiklerin nakledilmesi planlanıyor. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Alageyik Yetiştirme İstasyonundan bölgedeki diğer yaşam alanlarına erkek bireyler gönderilecek. Aydın ili, Muğla ili, Köyceğiz Yaban Hayatı Geliştirme Sahası ve Antalya ili, Manavgat ilçesi, Beydık bölgesinde bulunan Dilek Yarımadası Milli Parkı’na alageyik nakledilerek başarılı yeniden yerleşim çalışmaları gerçekleştirildi.

Düzlerçamı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’ndaki Alageyiklerin son hali, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü Şube Müdürü Tamer Yılmaz tarafından görüntülendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu