Teknoloji

Roblox PlayStation Konsollarına da Çıkacak!

2023 Roblox Geliştiriciler Konferansı sırasında yapılan duyuruyla Roblox, PlayStation konsollarıyla da kullanıcılarla buluşacak . Detaylar haberimizde sizleri bekliyor.


İlginizi Çekebilir:  Jagged Alliance 3 PlayStation ve Xbox Konsollarına da Gelecek!


Roblox Corporation tarafından geliştirilip yayınlanan çevrimiçi oyun platformu ve oyun oluşturma sistemi Roblox, 2006 yılında PC platformunda yayına başladı. Daha sonraki yıllarda Android ve iOS tabanlı cihazlar, Xbox One (ve bu bağlamda Xbox Serisi) ve Meta Quest 2 ve Meta Quest Pro kullanıcılarla buluştu. Şimdi sırada PlayStation 4 ve PlayStation 5 var.

Roblox PlayStation Konsollarına da Geliyor!

2023 Roblox Geliştiriciler Konferansı sırasında yapılan duyuruyla birlikte Roblox, ekim ayında PlayStation konsollarına da gelecek. Kullanıcılara eksiksiz bir deneyim sunulacağı söyleniyor.

Roblox Corporation sistemin tüm cihazlarda olmasını istiyor. Ancak The Verge internet sitesinde yer alan haberde şirket sözcüsü Roman Skuratovskiy, Switch sürümüne ilişkin henüz bir planın olmadığını söyledi. Yani Nintendo konsolu kullanıcılarının belirsiz bir süre beklemesi gerekecek gibi görünüyor.

Özellikle 2010’lu yılların ikinci yarısında büyüme hızı ciddi oranda artan ve hem aktif kullanıcı sayısı hem de elde edilen gelir açısından giderek artan bir başarı elde eden Roblox, COVID-19 salgınının ortaya çıkmasıyla birlikte büyüme hızını daha da artırdı. Öyle ki Ağustos 2020 itibarıyla aylık 164 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya ulaşmıştı.

Mart 2021’de halka açılan Roblox, kullanıcılara oyun programlama ve diğer kullanıcıların yarattıklarını oynama fırsatı sunuyor. Sistem, Lua programlama dili ile kodlanmış, farklı türlerde çok sayıda tek oyunculu ve çok oyunculu oyun içerir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu